20:09:2014., 10:57 *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: parkourhr forum je ugašen! zbog velike količine sadržaja ostavljen je u read-only modu. Svjeze informacije potražite na fejs grupama (linkovi na stranici)
Advanced search
Pages: [1]
Print
Author Topic: Bol u zglobu ruke  (Read 4270 times)
y e G o ?!
Trčim
**

« on: 13:05:2011., 22:10 »

Evo ovo mi se pocelo dogadati odkad san igra baseball(igrao sam cathcera) i sad kad idem stoj,speed, sto god da se oslonim na ruku pocme me bolioti kod zgloba i ona kost ispod i kad micem palac , tj kad micem palac me boli , pa jel ko iam takvo sto?
Elm222
Skoro traceur

« Reply #1 on: 13:05:2011., 22:56 »

nemoj forsat, odmori. meni je do sada pomoglo u gotovo svakom slucaju. pusti tijelu da ti samo kaze kad je bolje, i onda pocni polako vjezbati i jacati zglobove. vjeruj mi, take your time, ako treba mjesec dana, mjesec dana. ako treba vise, cekaj vise. drukcije ces sve zasrat.
i nemoj panicarit/uvjeravat se u gluposti, jer imas tijelo, ne komad drveta, zacijelit ce.

note: ovako ja funkcioniram i do sada me posteno sluzi.

“We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.”
Mercer
Sr. Member

Filip Galeković

« Reply #2 on: 13:05:2011., 23:58 »

nemoj forsat, odmori. meni je do sada pomoglo u gotovo svakom slucaju. pusti tijelu da ti samo kaze kad je bolje, i onda pocni polako vjezbati i jacati zglobove. vjeruj mi, take your time, ako treba mjesec dana, mjesec dana. ako treba vise, cekaj vise. drukcije ces sve zasrat.
i nemoj panicarit/uvjeravat se u gluposti, jer imas tijelo, ne komad drveta, zacijelit ce.

note: ovako ja funkcioniram i do sada me posteno sluzi.
+1
Svakako razgibavaj zglob koji te boli, ali nemoj pretjerivati.

-"Dude, she just called you Hercegovac.''
-''Oh naprčim ti se matere! Hold my keys od mercedesa and wait 'till I get down s treceg kata svoje kuće!"
Fredy
Mali koraci
*

« Reply #3 on: 14:05:2011., 10:30 »

Najvjerovatnije imaš mikrofrakture vezivnog tkiva, često se desi kod aktivnosti stresnih za vezivno tkivo. Kada radiš/vježbaš doslovno pomalo trgaš mišiće, tetive, kosti i prilikom oporavka (san, prehrana) tkivo zacjeljuje i raste/jača. Ako ne daš dovoljno u oporavak oni ne stignu se oporaviti i kroz dužu aktivnost ti se zna desiti što se tebi dešava.

Najjeftinije rješenje ti je kako su ti već predložili mirovanje i odmor. To ne mora značiti da budeš pasivan (najmanje što želiš je atrofija) već prilagodi aktivnost stanju, pokušaj naći nešto gdje će ti mišići raditi ali ne koliko opterečivati zglob. Meni plivanje za to izvrsno funkcionira.

Ako želiš točno znati što ti je i brzo to riješiti otiđi privat ortopedu, MR i trebao bi otkriti u čemu je problem.

Inače svakome tko je fizički aktivan preporučam odlazak kvalitetnom ortopedu, čisto da se provjeri u kakvom je stanju tijelo bio-mehanički i da li postoje neke korekture koje se moraju poduzeti. Da sam takvo nešto napravio prije 15ak godina život bi mi bio puno lakši. Prevencija je majka!

Si vis pacem para bellum
Rastafa
Global Moderator
Skoro traceur

« Reply #4 on: 18:05:2011., 15:04 »

Imam slične probleme ali samo sa samim zglobom ruke. Javlja se kad previše opteretim ruku, pogotovo zglob. To mi se čini i tebi događa pogotovo kod stoja gdje je sva težina na dlanovima i u zglobu. Ili dok radiš speed, pazi da ruknom samo lagano dotakneš zid da bi prebacio brzinu i težinu tijela preko prepreke. Ja sam radio grešku pa sam se rukom još odguravao kao sivonja. Zato mi je to danas tako. Ako isto to radiš pripazi na to. Radi druge vježbe koje ne opterećuju zglob.
Odmori ga što je jako važno. Jedna od vježbi što ti mogu preporučiti kao što su i meni je da u lonac naspeš pijeska ili riže. Stavi šaku u to zajedno sa zglobom i lagano vrti šaku u bilo šta da si gurnuo(jel ovo sam men zvuči dvosmisleno?). Princip djelovanja na mišiće zglobova mislim da dalje kužiš sam Smiley

I da, slušaj Fredya šta ti kaže. Mačak zna znanje Cheesy

Slušam zvučnike, vježbam uteg i kroasan sam si!!!
<insert some cool-sounding latin phrase here>
Elm222
Skoro traceur

« Reply #5 on: 18:05:2011., 15:43 »

Stavi šaku u to zajedno sa zglobom i lagano vrti šaku u bilo šta da si gurnuo(jel ovo sam men zvuči dvosmisleno?)
hahahahahahahahaha Cheesy
al jos gore zuci poznavajuci tvoje seksualne tendencije xD

“We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing.”
Rastafa
Global Moderator
Skoro traceur

« Reply #6 on: 18:05:2011., 16:08 »

Stavi šaku u to zajedno sa zglobom i lagano vrti šaku u bilo šta da si gurnuo(jel ovo sam men zvuči dvosmisleno?)
hahahahahahahahaha Cheesy
al jos gore zuci poznavajuci tvoje seksualne tendencije xD

Tko? Ja? Mene? Moje?
Ma neee. Ja sam volim seksat koze i crne patuljke. Cheesy

Slušam zvučnike, vježbam uteg i kroasan sam si!!!
<insert some cool-sounding latin phrase here>
y e G o ?!
Trčim
**

« Reply #7 on: 26:05:2011., 22:25 »

Idem polako , bolovi sve manji
acidic
Mali koraci
*

« Reply #8 on: 14:08:2011., 14:00 »

Oke, nije hijack ali ne zelim otvarati novi thread jer imam slican problem.

Od srednje skole nisam imao fizickih aktivnosti, radim vec 8 godina za kompom i opcenito mi je fizicko stanje bilo komatozno do nedavno. Pred jedno 6 mjeseci sam se poceo kondicionirat, malo trcanje, malo jedna izvrsna knjiga imena Convict Conditioning (toplo preporucam svima). Izgubio sam 13kg sala i dobio nesto na misicnoj masi, opcenito sam pokretniji i zdraviji no ono sto sam bas primjetio je bol u zglobovima saka. Sad, pretpostavljam da je stvar u tome sto inace vecinu vremena provodim tipkajuci, poznato je da je tipkanje potpuno neprirodno kretanje koje steti vecini zglobova u saci, pa se tijelo jos navikava na stvarno opterecenje na tim zakrzljalim dijelovima. Obicno nakon zesceg strength treninga (tipa sklekovi, pullupovi) ili pentranja po raznim ogradama, zgradama i visenja od kojekuda osjecam zglobove saka jos dan/dva pri koristenju ruku. Nisu to neki veliki bolovi, ali osjeti se.

Moje pitanje je - dali je to normalno ili nesto krivo radim ? Generalno se drzim pravila odmaranja izmedju treninga nekoliko dana obzirom da mi tijelo nije jos spremno na cesta i velika opterecenja. Svaki savjet je dobrodosao Smiley
pk_robi
Trčim
**

« Reply #9 on: 22:09:2011., 15:09 »

to se i meni dogodilo od backflipa kad sam pao...skroz sam ima isti problem s rukom kad bi radio stoj ili kad bi otvorio čep sa boce ali i dalje sam radio samo ono sto me nije boljelo sad mi je vec puno bolje i mogu gotovo pa sve normalno raditi Cheesy

PK 4 LIFE !!!!>>>>>>>>be strong,be happy live parkour Tongue
Turky
Trčim
**

Parkour isn't a sport ,parkour is a way of living

« Reply #10 on: 29:09:2011., 21:27 »

i meni se događa to, baš mi je drago da sam našao topic sa toliko savijeta puno hvala,vježbat ću precision i balance dok ne prođe Smiley

Tko želi iPad 2 neka ode ovdije http://www.freeipad2tablet.info
Pages: [1]
Print
Jump to:  

Black Rain by Crip Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC XHTML | CSS